Nieoczywiste zastosowania maty do pieczenia

Mata do pieczenia, jak sama jej nazwa wskazuje, służy do pieczenia na niej ciast i ciasteczek. Warto jednak wiedzieć, że ma ona też szereg mniej oczywistych zastosowań. Na czym one polegają? Jak jeszcze można wykorzystać matę?

W zabawie

Mata doskonale sprawdzi się jako podkładka do wszelkich prac artystycznych. Przyda się do malowania, bo nie pozwoli by farba i woda zachlapały stół. Może też przydać się do lepienia z plasteliny i ciastoliny. Po pierwsze zabezpieczy blat przed zabrudzeniem. Po drugie, mata umożliwi przeniesienie się w trakcie pracy np. z biurka na stół lub podłogę. Dzięki temu maluchy mogą śmiało bawić się bez rozmyślania o plamach i bez zmartwień rodziców.

Do pieczenia kiełbasek

Mata do pieczenia https://sklep.polmarkus.com.pl/maty-silikonowe-do-pieczenia może też być wykorzystywana do pieczenia kiełbasek! Oczywiście trzeba pamiętać, że używając jej, nie dajemy możliwości, by tłuszcz z mięsa skapywał. Kiełbasa jest narażona na ciągłe wchłanianie tłuszczu. Z drugiej strony ma to też swoje plusy, bo kiełbasa nie wysycha. Jest soczysta i smakowita, bo to właśnie w tłuszcz jest nośnikiem smaku.

Do wałkowania ciasta

Mimo że nazwa wskazuje na konkretne przeznaczenie maty, to można też wykorzystywać ją po prostu jako stolnicę. Doskonale sprawdza się ona jako miejsce do wałkowania ciasta. Jeśli mata ma miarkę, to umożliwia to też dokładne dopasowanie wielkości ciasta do potrzeb i oczekiwań osoby je przygotowującej. Taka mata jest niezwykle przydatna, bo ciasto do niej się nie lepi. Dzięki temu wałkowanie przebiega bez przeszkód.