Opłatek na tort komunijny – samodzielna zabawa w cukiernika

opłatek na tort komunijny

Przyjęło się już, że podczas Komunii Świętej, oprócz wystawnego obiadu i zakąsek, goście oczekują tortu, który jest dedykowany komuniście. Ten słodki poczęstunek zawsze robi spektakularne wrażenie, tym bardziej, jeśli jest upieczony własnoręcznie, przez rodziców samego zainteresowanego.

Jak udekorować tort, aby był elegancki i wywołał zachwyt?

Opłatek na tort komunijny – dlatego warto się na niego zdecydować?

Można zaskoczyć gości oryginalnym poczęstunkiem podczas uroczystości, piekąc go samemu, a na wierzchu kładąc oryginalny opłatek na tort komunijny. Dzięki niemu wypiek na pewno zyska na elegancji i wyglądzie, a nawet do złudzenia może przypominać słodkość, kupioną w cukierni.

Dlaczego warto samemu spróbować swoich sił w upieczeniu tortu komunijnego dla dziecka?

– Można samodzielnie skomponować ulubione smaki, które będą lekkie i ciekawe;

– Można zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ torty oferowane przez cukiernie sporo kosztują;

– Można pozwolić dziecku na samodzielny wybór dekoracji, która będzie się mu podobała, ponieważ wybór opłatków na tort jest ogromny;

– Można wyróżnić imię komunisty na wypieku, wybierając oryginalny opłatek na tort komunijny z personalizacją.

Opłatek, który dopełnia całości wystroju

Coraz więcej przyjęć komunijnych organizowanych jest w dedykowanej oprawie, czyli spójnej kolorystyce dodatków. Chcąc stworzyć niepowtarzalną aranżację stołu, warto wybrać opłatek na tort komunijny, który będzie korespondował z innymi akcesoriami.

Grafika na tę okoliczność jest raczej jedna – sakralne ikony, hostia, opłatek lub gołąbki, ale tło dekoracji może pięknie korespondować z serwetkami na stole, kwiatami lub świecami.